• Спілка об’єднань громадян «Всеукраїнська Федерація Споживачів «ПУЛЬС»
  • Наша оцінка
  • Euro Ncap

Чи можемо ми вернути в 14 денний термін придбаний товар, який ми придбали в кредит?

  • Звернення

    Доброго дня!

    Допоможіть будь ласка: ми придбали в магазині (15 лютого 2014 р.) супутникове телебачення, саму тарілку нам не показували, лише розповіли про канали що входять до пакету , вчора приїхали та встановили її. Як виявилось, зображення є не дуже чіткім та ще й безкоштовне користування пакетом становить не 2 роки, як говорилось в магазині а лише рік, та 2 канали (футболу), заради яких брали пакет, працюватимуть лише до травня; цього нам в магазині не повідомили.

    Чи можемо ми вернути в 14 денний термін придбаний товар, який ми придбали в кредит?

    Відповідь

    Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору і повинна бути надана споживачеві до придбання товару.

    В даному випадку, якщо Ви придбали товар у правильному порядку, тобто у Вас є чек на придбання товару, є гарантійний талон на куплену продукцію і Ви зберегли товар у належній якості, то у Вас є право повернути даний товар в 14-денний термін з моменту його придбання, не враховуючий дня покупки (відповідно до абз.2 ч.1 ст. 9 закону України «Про захист прав споживачів: «…споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем».

    Все залежить від того, який договір було з Вами укладено. Якщо це договір купівлі-продажу, то в такому разі продавець повинен замінити товар на аналогічний, якісний, або ж повернути його вартість, причому повернути її продавець зобов’язується в день пред’явлення законної вимоги, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

    А якщо ж це договір про надання послуг, то відповідно до п.3-1 Рішення «Про затвердження Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗ від 26.03.2009 № 1420», в умові договору повинні бути чітко вказані: «…права та обов’язки сторін; порядок розгляду спорів, що можуть виникнути між сторонами в процесі виконання, зміни чи розірвання договору».

    Якщо ж пройшло вже 14 днів з моменту придбання товару, то у Вас є право на його повернення для заміни на аналогічний товар належної якості, або його належний ремонт, або ж повернення коштів відповідно до гарантійних термінів на товар, які, як правило, зазначаються в паспорті товару, або ж на упаковці, це зазначено в ч.1та 2 ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів»: «…виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором».

    Що ж до того, що товар Вами був придбаний у кредит, і за тієї умови, що був укладений договір купівлі-продажу, то у Вас є право розірвати такий договір з кредитором. Відповідно до ч.6 ст.11 Закону України «Про захист прав споживачів»: «…споживач має право протягом чотирнадцяти календарних днів відкликати свою згоду на укладення договору про надання споживчого кредиту без пояснення причин. Перебіг цього строку розпочинається з моменту передачі споживачеві примірника укладеного договору. Відкликання згоди оформлюється письмовим повідомленням, яке споживач зобов'язаний подати особисто чи через уповноваженого представника або надіслати кредитодавцю до закінчення строку».

    Відповідь підготувала Луцишин Світлана, студентка, член Юридичної клініки КНТЕУ під керівництвом Івасина О.Р. 

Повернутися до списку

  • Поверніть мої гроші | Верните мои деньги
  • Закон на твоєму боці
  • Закон на твоєму боці
  • Закон на твоєму боці
  • Закон на твоєму боці
  • Термін зебрігання ПРОДУКТІВ не цікавить любітелів екстремальних відчуттів. | Срок хранения ПРОДУКТОВ не интересует любителей эктремальных ощущений
  • Навчально-методичний посібник "Основи споживчих знань" | Учебно-методическое пособие "Основы потребительских знаний"
  • Щось не так? Спитай у продавця, що саме! | Что-то не так? Спроси у продавца что именно!
  • Закон на твоєму боці
  • Щось не так? Спитай у продавця, що саме! | Что-то не так? Спроси у продавца что именно!