Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Незалежне тестування
Обговорення форуму • Спілка об’єднань громадян «Всеукраїнська Федерація Споживачів «ПУЛЬС»
 • Наша оцінка
 • Euro Ncap

Твої права і закон


 • За підтримки проекту "Твої права та закон", ініційований Фулбрайтівським науковцем в Україні Христиною Демкович, Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Українi, Школи Соціальної Роботи при Києво-Могилянській Академії, Асоціації Українських Посередників, Фонду Кличкa, Програми Розвитку ООН, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Київської школи економіки та Запорізького національного університету

  Ця своєчасна подія спланована виключно для українських громадян,зацікавлених в обізнаності про свої права і способи їх захисту. Якщо Ви коли-небудь вступали в конфлікт або стикалися з проблемами на роботі, вдома, у лікарні, у громадському транспорті або під час шопінгу, цей громадський форум буде корисним для вас. Запрошуємо вас, приходьте, ставьте запитання і вирішуйте свої проблеми за допомогою нашої команди юристів! (Безкоштовна юридична консультація). Спочатку короткі презентації, потім – запитання і відповіді.

  Юристи - експерти з питань українського цивільного кодексу, податкового кодексу, адміністративного права, споживчого права, кримінального кодексу, трудового кодексу, законів про нерухомість та комерційне право - будуть готові надати відповіді на ваші запитання. Ми розповімо про альтернативні методи врегулювання спорів, а саме - медіацію та ефективні комунікативні навички, що допомагають сторонам конфлікту досягти домовленості, про емпатичне слухання та емоційний інтелект.

  Оскільки Україна завершує перехід до демократичної системи управління та ринкової економіки, це критичний момент для інформування широкої громадськості про свої громадянські права, політичні права, соціальні права, економічні права та права споживачів. Цей форум забезпечить навичками, які допоможуть управляти емоціями в конфліктних ситуаціях. Програма покаже учасникам, як перевірені EQ техніки (техніки роботи з печаллю, депресією, страхами) можуть допомогти у вирішенні конфліктів та уникненні неприємних словесних суперечок. Проект продемонструє, що закони можуть захищати людей, коли громадяни проінформовані про свої права та закони країни.

  13 грудня 2017 року відбувся громадський форум «Твої права та закон», який об’єднав під своїм «дахом» правознавців, адвокатів, представників споживчої громадськості, відомих публічних діячів та звичайних громадян, що цікавляться питаннями розвитку законодавства, його новаціями та реальним захистом прав людини, громадянина, споживача. В ході заходу присутні обговорювали багато питань щодо сучасного стану прав вищевказаних категорій громадян та законодавчих ініціатив в цих сферах. Віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС» Наталія Бородачова охарактеризувала стан законодавства в системі захисту прав споживачів в Україні як незадовільний, а рівень державних гарантій цих прав як недостатній, особливо в контексті європейського вибору України.

  Певні успіхи, яких досягла споживча громадськість у 2017 році, пов’язані перш за все з прийняттям Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року – першого документу за всі роки незалежності держави, який висвітлює для спільноти споживачів позицію Уряду щодо перспектив системного розвитку даної сфери. Серед цих перспектив – забезпечення ефективності реформи системи захисту прав споживачів відповідно до Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та її реалізації за участю громадських об’єднань споживачів.

  Серед інших правових новацій і досягнень у партнерстві з коаліцією «За детінізацію економіки» – зміни в законодавстві щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) суб’єктами господарювання у здійсненні ними продажів технічно складних побутових товарів і електроніки, а також обов’язкової видачі споживачам фіскальних чеків як свідчення усного договору та легальної оборудки купівлі-продажу. Такі кроки для оздоровлення споживчого ринку та захисту інтересів споживачів зустріли опір зі сторони представників тіньового бізнесу, які користуються підтримкою певних державних органів. Не зважаючи на це, громадськість, експертне середовище, передові бізнес асоціації не здають свої позиції та допомагають державі просуватися вперед у процесах євроінтеграції.

  Наступним кроком у законодавчому зміцненні прав споживачів має стати відновлення прав споживачів на безпечне та якісне споживання харчових продуктів в Законі України «Про захист прав споживачів». Під впливом несумлінного бізнесу законодавці в 2014 році внесли зміни в цей закон, чим позбавили споживачів України державного захисту їх прав на ринку харчової продукції, що є нонсенс для світової та європейської практики захисту прав споживачів і демонструє певний правовий колапс у вітчизняному законодавстві в контексті наближення до європейського права.

  «Закон є закон» - маємо поважати та дотримуватися, але за умови беззаперечної дії принципу верховенства права. Згідно з цим принципом, пріоритетом для законодавців повинна бути Конституція України, яка в статті 22 встановлює: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

   

 • Повернутися до списку

  Ваше ім'я:
  Ваш E-Mail:
  Захист від автоматичного повідомлення: Захист від автоматичного повідомлення
  Введіть символи зображені на малюнку:
 • Закон на твоєму боці
 • Термін зебрігання ПРОДУКТІВ не цікавить любітелів екстремальних відчуттів. | Срок хранения ПРОДУКТОВ не интересует любителей эктремальных ощущений
 • Щось не так? Спитай у продавця, що саме! | Что-то не так? Спроси у продавца что именно!
 • Закон на твоєму боці
 • Навчально-методичний посібник "Основи споживчих знань" | Учебно-методическое пособие "Основы потребительских знаний"
 • Щось не так? Спитай у продавця, що саме! | Что-то не так? Спроси у продавца что именно!
 • Закон на твоєму боці
 • Заберіть це назад | Заберите это назад
 • Закон на твоєму боці
 • Поверніть мої гроші | Верните мои деньги